Aramak İstediğiniz Kelimeyi Girip, Arama Butonuna Tıklayınız...

Sosyal Sorumluluk

Kişiye Özel İlgi AKTIP ta

Sosyal Sorumluluk

Sosyal Sorumluluk

Sosyal Sorumluluk Etkinlikleri | Aktıp Hastanesi

 

“Sağlık ve Sorumluluk Bir Arada.”

Sosyal sorumluluk, sağlıklı bir gelecek için adım atmak demektir. Sağlıklı toplum geleceğimizdir. Aktıp Hastanesi olarak en iyi sağlık hizmeti sunma ve sosyal sorumluluklarını layıkıyla yerine getirme misyonuyla yola çıktık. Sağlığın yanı sıra toplumsal refah için de çalışarak, herkesin daha sağlıklı bir yaşam sürmesine katkıda bulunuyoruz.

Sosyal sorumluluk projelerimiz ile toplum sağlığını iyileştirmeye odaklanıyor, sağlıklı bir geleceğe birlikte adım atıyor, toplumumuza değer katıyoruz. Hastane olmanın sorumluluğunu sosyal projelerle taşıyoruz.

 

“Sosyal sorumluluk projelerimizle de kalplere dokunuyoruz.”

Sağlık sektöründeki liderliğimiz ile birlikte, topluma duyduğumuz sorumluluğun bilinciyle, çeşitli sosyal sorumluluk projelerine odaklanıyoruz. Toplumumuzun sağlık ve eğitim ihtiyaçlarına katkıda bulunarak, sürdürülebilir bir gelecek için el birliği ile çalışıyoruz.

Sağlıkla ilgili farkındalık yaratmak adına sosyal sorumluluk projelerine büyük önem veriyoruz. Hizmetlerimizi daha fazla insanla paylaşarak sağlıklı bir gelecek inşa etmeye kararlıyız.

Sosyal sorumluluklarımızın bilinciyle hareket ediyoruz. Sağlık alanındaki uzmanlığımızı, toplumun genel sağlığını iyileştirmek adına projelere dönüştürerek, gelecek nesillere daha sağlıklı bir dünya bırakma çabasındayız.

 

“Sorumluluğumuzun bilincindeyiz.”

Hastane olarak toplumumuza duyduğumuz sorumluluğun bir parçası olarak sadece tedavi için değil, toplumsal iyilik için de varız. Sosyal sorumluluk projelerimizle topluma hizmet etmekten gurur duyuyoruz. Kaliteli sağlık hizmetlerimizin yanı sıra toplumsal sorumluluk projelerimizle de fark yaratıyoruz.

Sağlığınız ve toplumumuz için birlikte çok daha güçlüyüz. Birlikte daha sağlıklı bir gelecek için Aktıp Hastanesi olarak buradayız. Sağlıklı bir geleceği birlikte inşa etmek için bize katılın.

 

Sosyal Sorumluluk · Faaliyet Akışı

Hastanemiz, toplumun sağlık yapısı ve genel sağlık sorunlarını dikkate alarak sağlığın teşviki ve geliştirilmesi ile ilgili programlar düzenlemektedir. Programlar, belirlenirken hizmet verdiğimiz bölgenin sosyal ve kültürel özellikleri, nüfus, yaş, cinsiyet, eğitim durumu gibi demografik özellikleri; giyim, yemek, kültürel ve fiziksel aktivite alışkanlıkları; kamuoyunun talepleri; hastalarımızın görüş ve önerileri, yapılan anket sonuçları, toplum adına duyarlı olunan konular, Personelimizin veya Hastane Yönetiminin isteği gibi veriler doğrultusunda planlama yapılır. Program konuları genellikle aşağıdaki başlıklardan oluşmaktadır:

* Anne Sütü İle Beslenmenin Teşviki (1-7 Ekim Dünya Emzirme Haftası)
* Kanserde Erken Teşhisin Önemi (1-31 Ekim Meme Kanseri Farkındalık Ayı)
* Hasta Hakları Günü (26 Ekim)
* Organ Bağışının Teşviki (3-7 Kasım)
* Sigara İle Mücadele (9 Şubat Sigarayı Bırakma Günü)
* El Hijyeninin Önemi (5 Mayıs Dünya El Hijyeni Günü, 15 Ekim El Yıkama Günü)
* Sağlık İçin Hareket Et Etkinliği (10 Mayıs Sağlık İçin Hareket Et)

* Kan Bağışı Kampanyaları (Kızılay iş Birliği ile)
* Sağlıklı yaşam için sağlıklı beslenme
* Gebelere yönelik eğitim faaliyetleri (Gebe Bilgilendirme Merkezi)
* Kronik hastalıklarla mücadele için geliştirilen eğitici ve önleyici faaliyetler (Dünya Diyabet Günü, vb.)

Plan dışında yapılması öngörülen bir program varsa değerlendirilir, uygun görüldüğü takdirde mevcut plana eklenir ve uygulanır. Sosyal sorumluluk çerçevesinde uygulanan programın etkililiği ve planlanan hedeflere ulaşma dereceleri uygulamanın etkililiği ve planlanan hedeflere ulaşma derecesi izlenir ve değerlendirilir. Değerlendirme sonuçlarına göre gerekli iyileştirmeler yapılır.

444 0 384 | aktip.com.tr