Aramak İstediğiniz Kelimeyi Girip, Arama Butonuna Tıklayınız...

Doğum Servisi Hizmetleri Nelerdir?

Kişiye Özel İlgi AKTIP ta

Doğum Servisi Hizmetleri Nelerdir?

Doğum Servisi Hizmetleri Nelerdir?

Doğum servisi; jinekoloji (kadın doğum) uzmanları, ebeler ve çocuk doktorlarının multidisipliner bir yaklaşımla hizmet sunduğu, yenidoğanlara ve annelerine profesyonel tıbbî destek sağlanan bir branştır. Özel Aktıp Hastanesi’nin modern teknolojilerle donatılmış, anne ve bebeklerinin sağlığı ve huzuru için özenle hazırlanmış doğum servisi, doğumhane birimi ve lohusa servisi olarak ikiye ayrılmaktadır. Doğumhane biriminde; 1 bebek odası, 1 doğum salonu ve 2 travay odası (sancı odası) mevcuttur. Lohusa servisinde ise hem normal doğum, hem de sezaryen sonrası sürece başarılı bir şekilde uyum sağlanması ve bu süreçlerin doğru bir biçimde yönetilmesi için hizmet verilmektedir.

Doğum Servisi Hizmetleri Nelerdir?

Anne ve bebek konforunun ön planda tutulduğu, yüksek teknoloji odağında dizayn edilen doğum servisi; doğuma hazırlık, doğum sancılarıyla ilaçsız başa çıkma yöntemlerinin öğretilmesi, normal doğum ve epidural anesteziyle sezaryen doğum gibi hizmetler sunar.
Bu minvalde Özel Aktıp Hastanesi doğum servisi hizmetleri şöyle özetlenebilir:

1. Doğum öncesinde anne adayını, eşini ve yakınlarını bilgilendirmek,
2. Gebelerimizi doğuma eksiksiz şekilde hazırlamak, gerekli eğitimleri ve psikolojik desteği vermek,
3. Doğum sürecinde düzenli takip,
4. Doğumun uzman hekimler eşliğinde başarıyla gerçekleştirilmesi,
5. Doğum sonrası anne ve bebeğe yönelik bakım ve tedaviler.
6. Anneye yenidoğan hakkında eğitimler verilmesi. (Anne sütünün önemi, emzirme teknikleri, göbek bakımı, hijyen vb.)

Anne dostu hastane programı kapsamında oluşturulan; hijyen ve mahremiyetin ilk öncelik kabul edildiği, ev konforunu aratmayan Özel Aktıp Hastanesi doğum servisi, güvenli ve rahat bir doğum sürecini amaçlar. Doğum sancısı başlayan anne adayının yatırılıp taburcu olana dek takip edildiği bu odalarda; tuvalet, banyo ve benzeri tüm ihtiyaçlar düşünülmüştür.
Ayrıca takip ve doğum için gereken ventilatör, monitör, NST gibi bütün cihaz ve ekipmanlar odada mevcut olup, sancı sırasında anne adayına ılık duş imkânı da sağlanmaktadır.

Doğum Servisi Bölümleri Nelerdir?

Doğumun başlamasından itibaren sağlıklı bir şekilde sonuçlanmasına kadar anne adayına yardımcı olunan doğum servisi, miniklerin dünyaya güvenle merhaba diyeceği özel bir ortamdır. Anne ve bebeğinin ihtiyaçları düşünülerek titizlikle hazırlanan bu alanda yenilikçi teknolojiler ve nitelikli hizmetler bir araya getirilmiştir.

Özel Aktıp Hastanesi olarak, doğum servisimizi oluşturan bölümleri kısaca şöyle sıralayabiliriz:

1. Travay Odası:

Tek kişilik olan travay odalarında gebelerimizin travay sürecini eşleriyle birlikte geçirmesine imkân tanıyoruz. Onlara ebelerimizin rehberliğinde pilates, nefes egzersizleri ve yoga yaptırıyor, masaj ile rahatlamalarını sağlıyor, doğum esnasında geç klepleme ve ten tene temas gibi uygulamaları da başarıyla gerçekleştiriyoruz. Bundan sonra ise bebeklerimizi kendileri için büyük bir hassasiyetle düzenlenmiş bebek odasına alıyoruz.

2. Bebek Odası:

‘Anne ne kadar mutlu olursa, bebeği de o derece mutlu olur.’ Bunu iyi biliyor; annelerin konforunu olduğu kadar, bebeklerin rahatlığını da önemsiyoruz. Tecrübeli sağlık kadromuz ve tam teşekküllü bebek odamız ile tüm ihtiyaçları karşılıyoruz. Radyan ısıtıcı başta olmak üzere gerekli tüm donanımları bir arada bulunduruyor, acil durumlarda hızlı aksiyon almayı mümkün kılacak malzeme ve ekipmanları da hazır tutuyoruz.

3. Doğum Salonu:

Standart, VIP olmak üzere farklı doğum paketleri sunuyor, anne adaylarının tüm gereksinim duyabileceği her şeye bu paketlerde yer veriyoruz.

4. Lohusa Odası:

Anne adayının yakınlarını lohusa odasında misafir ediyor, doğum sürecinde bilgilendirme ekranı vasıtasıyla gelişmeleri anlık olarak takip edebilmelerine izin veriyoruz.

5. Gebe Bilgilendirme Merkezi:

Hamilelik dönemi, doğum öncesi süreçler, doğum fizyolojisi, doğum sonrası gibi konularda bilgi, eğitim, danışmanlık ve destek hizmetlerini bu bölümümüzde sunuyoruz. Böylelikle anne adaylarının daha konforlu, sağlıklı ve bilinçli bir gebelik ve lohusalık geçirmesine yardımcı oluyoruz.

• Geniş Bilgi için: Gebe Bilgilendirme Merkezi

Siz de hamilelik sürecinin tüm stresinden uzaklaşarak bebeğinizi kucağınıza alacağınız günün heyecanına odaklanmak, bu süreçte onun için neyi nasıl yapmanız gerektiğini tüm detaylarıyla öğrenmek, bebeğinizi tüm korku ve endişelerden uzak bir şekilde güvenle dünyaya getirmek istiyorsanız, Özel Aktıp Hastanesi doğum servisi hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz.

Yayın tarihi: 09.Ocak.2024

"Bu içeriğin geliştirilmesinde Aktıp Hastanesi uzman hekimleri katkı sağlamıştır. Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sayfa içeriğinde tedavi edici sağlık hizmetine yönelik bilgiler içeren ögelere yer verilmemiştir. Tanı ve tedavi için mutlaka hekiminize başvurunuz."

Online Randevu Oluştur