Aramak İstediğiniz Kelimeyi Girip, Arama Butonuna Tıklayınız...

Karabük Rinoplasti Burun Estetiği Ameliyatı

Kişiye Özel İlgi AKTIP ta

Karabük Rinoplasti Burun Estetiği Ameliyatı

Karabük Rinoplasti Burun Estetiği Ameliyatı

Karabük Rinoplasti Burun Estetiği Ameliyatı Rinoplasti veya nazoplasti; en kısa tanımıyla, burun estetiği anlamına geliyor. Yaygın cerrahi prosedürlerden biri olarak bilinen rinoplasti ameliyatları; hastanın sağlıklı ve rahat bir şekilde nefes almasını sağlamak, burundaki yapısal problemleri çözüme kavuşturmak, kişiye memnun kalacağı düzgün ve uyumlu bir estetik görünüm armağan etmek gibi amaçlarla gerçekleştiriliyor. Bu doğrultuda söz konusu operasyonlar, hem kozmetik hem de tıbbî amaçları aynı paydada buluşturuyor. Lâkin geniş bir yelpazede karşımıza çıkan rinoplasti işlemleri çeşitlilik gösteriyor ve bu tür operasyonlar her hastada yapılamayabiliyor. O nedenle kişinin burun estetiğine uygunluğunu değerlendirmek, ihtiyaçları ve beklentileri hakkında konuşarak gerçekçi sonuçlara odaklanmak önem taşıyor. Bu doğrultuda; istenen burun şekli, boyutu ve benzeri detaylar doktor ile hastanın ortak kararı ile belirleniyor. Tabii ki hastanın taşıdığı riskler, burun estetiğine ek olarak gerçekleştirilmesi gereken farklı işlemlerin bulunup bulunmadığı da hesaba katılıyor. Bu noktada işlevselliği ve estetiği beraber düşünmek, güzellik uğruna normal burun yapısından taviz vermemek ve burnun fonksiyonlarını bozacak uygulamalar yapmamak oldukça mühim. O nedenle en iyi burun estetiği doktorları olarak ismini duyuran tecrübeli ve uzman hekimlerimiz; hastanın isteklerini göz önünde bulundururken; anatomik yapısını, genel sağlık durumunu ve diğer tüm özeliklerini de dikkate alıyor. Ortaya çıkacak sonucun hasta konforunu ve memnuniyetini üst düzeyde tutmasına önem veren doktorlarımız, estetik kaygıları giderirken mevcut sağlığı korumayı ve riskleri minimize etmeyi de unutmuyor. Burun ameliyatı için sürecin her aşamasını hasta odaklı bir anlayışla yürüten hekimlerimiz ve yardımcı personellerimiz, Özel Aktıp Hastanesi bünyesinde herkesin ‘en özel’ ve ‘en ayrıcalıklı’ hissetmesini sağlıyor. Karabük Rinoplasti Burun Estetiği Ameliyatı

Karabük Rinoplasti Burun Estetiği Ameliyatı

Rinoplasti, yaygın olarak bilinen adıyla burun estetiği, burunun şeklini ve yapısını değiştirmek amacıyla yapılan cerrahi bir işlemdir. Burun estetiği ameliyatı, estetik kaygılar veya burun fonksiyonlarında yaşanan sorunlar nedeniyle tercih edilebilir. Estetik nedenlerle rinoplasti, kişinin burun şeklini daha çekici ve dengeli hale getirmek, yüz hatlarıyla uyumlu hale getirmek veya doğuştan gelen ya da travma sonucu oluşan şekil bozukluklarını düzeltmek amacıyla gerçekleştirilmektedir.

Rinoplasti (Burun Estetiği) Nedir? Burun Estetiği Ameliyatı

Dış görünüşüyle ilgili kaygılar duyan, koku veya nefes alma gibi burun fonksiyonlarıyla ilgili sorunları olan kişilerin başvurduğu rinoplasti, burun estetiği olarak da bilinir. Söz konusu plastik cerrahi operasyonları; burnun üst kısmında yani kemiğinde, alt bölgesinde yani kıkırdak bölümünde veya her ikisinde birden değişiklik yapmak için uygulanabilir.
Bu alanda gerçekleştirilen operasyonları temel olarak şöyle sınıflandırabiliriz:

1. Açık Rinoplasti Nedir? – Açık Burun Ameliyatı Nedir?

Komplike durumlarda uygulanan açık rinoplasti ameliyatları, daha geniş burun şekillendirme prosedürlerini kapsar. Operasyon, burun derisini ayırabilmek için bazı kesiler yapılmasıyla başlar. Şekillendirme işlemi, burun anatomisine uygun olarak gerçekleştirilir.
Bu sırada kıkırdağa gereksinim duyulursa, burnun bazı bölgelerinden veya kulaktan kıkırdak alımı yapılabilir.
Açık rinoplasti yöntemleri cerrahlara; burnun tüm kıkırdak, kemik ve kaslarını görerek, tam bir hâkimiyet i ve milimetrik ölçümlerle ameliyat yapma imkânı sunduğu için avantajlıdır.

2. Kapalı Rinoplasti Nedir? – Kapalı Burun Ameliyatı Nedir?

Bu ise, açık burun ameliyatlarına nazaran daha küçük bir prosedürdür. Söz konusu operasyonlarda da yine cildi kıkırdak ve kemikten ayırmak için kesiler atılır ancak bunlar, kapalı rinoplastide uygulanan kesiler kadar büyük olmaz.
Kapalı burun ameliyatında kesiler yalnız burun içinden yapılır. Kıkırdak doku, küçük kesilerin içerisinden çıkarılıp şekillendirilir. Fakat açık rinoplastide ise kesiler, burnun dış yüzeyine veya burun deliklerinin iç tarafına atılır.
Kapalı rinoplastide içeriden uygulanan kesiler sayesinde burnu kaldırmaya ihtiyaç duyulmaz. Kesi atmak için burun kanadı yerine iç kısım tercih edilir.

3. Revizyon Burun Estetiği Nedir? – Revizyon Burun Ameliyatı Nedir?

Bazı burun ameliyatları istenen sonucu vermez ve kişi, aldığı sonuçtan memnun kalmaz. Böyle bir durumda ise düzeltme yani revizyon rinoplasti (ikincil – sekonder burun ameliyatı) devreye girer.
Önceden yapılmış burun ameliyatındaki hataları telâfi etmek için uygulanan bu prosedür, burun yapısı ve görünümüyle ilgili hâlâ giderilememiş olan sorunlara çözüm sunmayı amaçlar.
Ne var ki; revizyon burun ameliyatı, ilk rinoplasti operasyonundan daha karmaşık ve zorlu olabilir. Bu sebeple tecrübeli bir plastik cerrah tarafından gerçekleştirilecek olması; ayrıca hastanın estetik tercihleri, tıbbî geçmişi ve yaşadığı problemleri iyi bilmek hayati öneme sahiptir.

4. Lazer Burun Estetiği Nedir? – Lazer Burun Ameliyatı:

Lazer ışınlarından yararlanılarak gerçekleştirilen bu yöntem, genellikle konkalarda kullanılır. Burun içi etlerin küçültülmesi amacıyla söz konusu yöntemden faydalanılır.
Fiber optikli bir prob barındıran lazer cihazı, burnun içine lazer enerjisi gönderir. Böylelikle burun etleri içeriden küçültülür. Uygulama, takriben 10 dakika sürer ve güvenlidir.

5. Tip plasti Nedir?

Tip kelimesi, uç anlamını taşır. Bu tür ameliyatlar, Burun ucunu ilgilendiren operasyonları içine alır. Burnun yalnızca ucundan itibaren bir santimlik kısmında uygulanan estetik işlemleri kapsar.
Kemiklere müdahale edilmez. inimal travma ile gerçekleştirilir. Burun ucunda düşüklük, ayrıklık, yayvanlık gibi problemler mevcutsa bu ameliyat türü tercih edilir.
Modern ve çağdaş yöntemleri güncel, yenilikçi, gelişmiş teknolojiyle bir araya getiren hekimlerimiz, tüm rinoplasti ameliyatlarını başarılı bir şekilde uygular.
Burun estetiği ameliyatı yaptırılabilecek en iyi hastane arayışına cevap veren Özel Aktıp Hastanesi, sağlığını geri kazanmak ve hayalindeki mükemmel görünümü, tahmin ettiğinden daha rahat ve konforlu bir süreç dâhilinde yakalamak isteyenlerin doğru adresidir.

Burun Estetiği (Rinoplasti) Ameliyatı Hangi Durumlarda Uygulanır? Rinoplasti Operasyonu Avantajları:

Rinoplasti ameliyatlarına gerek duyulan bazı durumları şöyle sıralayabiliriz:
1. Burun deliklerinin çok büyük, gereğinden fazla küçük veya geniş olması ya da yukarı doğru kıvrılması
2. Septumda sapma
3. Burnun uzun yahut kemerli olması
4. Burun ucunun düşüklüğü
5. Horlama problemi
6. Burunda var olan doğumsal bozukluklar
7. Burunda asimetri sorunları
8. Çarpma, trafik kazası ve benzeri travmalardan kaynaklı şekil bozuklukları
9. Rekonstrüksiyon yani burnun yeniden inşası
10. Koku alımı, nefes alıp-verme problemlerinin ortadan kaldırılması
11. Sarkık, kancalı, sıkışık, kalkık, yuvarlak veya sivri burun ucu görünümü
12. Burun pasajlarında tıkanıklık
13. Yüz dengesi oluşturma ihtiyacı (Örneğin; burnun, yüz bölgesine kıyasla çok ufak veya iri oluşu, burun ile alın veya dudak arasındaki açının düzeltilmesi gerekliliği)
14. Burun köprüsünde belirgin tümsek veya çukurlar
15. Kıkırdak ya da kemik eğrilikleri
Burun estetiği doktorları arayışına efektif tedavi çözümleriyle yanıt veren hekimlerimiz; saydığımız durumlar dâhil olmak üzere, burun estetiğini gerektiren bütün hallerde doğru tanı ve minimum risk, maksimum fayda esasına dayalı yöntemlerle hastalarını eski sağlığına, arzu ettiği güzel görünüme başarıyla kavuşturur.

Rinoplasti Ameliyatı Nasıl Yapılır? – Burun Estetiği Nasıl Yapılır?

Hastanın beklentileri ve ihtiyaçları doğrultusunda, burun ameliyatı nasıl yapılır? sorusunun cevabı farklılık gösterir. Ameliyata uygunluk durumunun netleştirilmesi ve hangi yöntemin, ne şekilde uygulanacağına karar verilmesi için, öncelikle detaylı tıbbî öykü alınması ve hastanın kapsamlı şekilde muayene edilmesi gerekir.
Bundan sonrası burun estetiği aşamaları genel olarak şöyle gerçekleşir:
1. Operasyonun muhtemel sonuçları üzerinde görüşülerek hasta ayrıntılı bilgilendirilir.
2. Burnun farklı açılardan, detaylı fotoğrafları çekilir.
3. Özel yazılımlar kullanılarak bu görüntüler üzerinde oynamalar yapılır ve böylece ameliyat sonrası olası görünümler oluşturularak hastaya gösterilir.
4. Cerrah ile hasta, nasıl bir yol izlenmesi gerektiğini birlikte kararlaştırır.
5. Açık, kapalı veya revizyon burun ameliyatı, yapılan plana uygun olarak gerçekleştirilir.
6. Bazı burun estetiği operasyonları ameliyatları lokal anestezi altında yapılırken, birtakım rinoplasti operasyonları ise genel anestezi eşliğinde uygulanır.

Burun Estetiği Kaç Yaşında Yapılır? – Burun Estetiği Yaş Sınırı Nedir?

Çocukluk dönemi boyunca burun büyümesi ve şekil değişimi devam ettiğinden dolayı, mecburiyet olmadığı sürece 18 yaşına kadar rinoplasti ameliyatı yapılması önerilmez. Bu yaş aralığı mutlak olmayıp, 15 yaşında veya daha öncesinde de burun operasyonunun uygulanması mümkündür.
Örneğin; kişi nefes almada zorluk yaşıyorsa veya bunun gibi tıbbî istisnalar varsa, erişkinliğe girmesini beklemeden de burun estetiğine başvurulabilir.

Burun Estetiği Fiyatları Nelerdir? – Rinoplasti Fiyatları

Uygulanacak prosedürün tüm ayrıntıları netlik kazanmadan fiyat bilgisi vermek mümkün değildir. Burun ameliyatında tercih edilecek yöntem ve teknolojiler; kullanılacak tıbbî cihaz, malzeme, donanım ve ekipmanlar, doktorun tecrübesi gibi pek çok faktör, fiyatları doğrudan etkiler. Siz de burun estetiği doktorları arayışınıza uzman hekimlerimizle nokta koyarak muayene olabilir; fiyatlandırma, olası fayda ve riskler başta olmak üzere, aklınıza takılan her konuyu hekimlerimize danışabilirsiniz.

Karabük Rinoplasti Burun Estetiği Ameliyatı

Yayın tarihi: 03.Ağustos.2023

"Bu içeriğin geliştirilmesinde Aktıp Hastanesi uzman hekimleri katkı sağlamıştır. Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sayfa içeriğinde tedavi edici sağlık hizmetine yönelik bilgiler içeren ögelere yer verilmemiştir. Tanı ve tedavi için mutlaka hekiminize başvurunuz."

Online Randevu Oluştur