Aramak İstediğiniz Kelimeyi Girip, Arama Butonuna Tıklayınız...

Sinop Cildiye ve Kozmetoloji Ünitesi

Kişiye Özel İlgi AKTIP ta

Sinop Cildiye ve Kozmetoloji Ünitesi

Sinop Cildiye ve Kozmetoloji Ünitesi

Sinop Cildiye ve Kozmetoloji Ünitesi deri hastalıklarının tanı ve tedavisi, estetiksel uygulamaları ile ilgilenen tıp branşıdır. Dermatoloji bölümü ayrıca Deri ve Zührevi Hastalıkları olarak bilinirken, Kozmetoloji ise Kozmotik Dermatoloji diye de isimlendirilir. Her iki alanda da modern teknolojileri etkin şekilde kullanan deneyimli bir kadroya sahip hastanemiz; sağlıklı, güçlü ve güzel bir cilde kavuşmak isteyenlerin doğru adresidir. Aktıp Hastanesi Cildiye birimi, cildin ve ciltle ilgili yapıların hastalıkları, bozuklukları ve sağlıklı tutulmasıyla tedavilerin yapıldığı alanıdır. Dermatologlar, cilt, saç, tırnak, mukoza zarları ve ciltle ilgili hastalıkların teşhisini koyar, tedavi eder ve bu konuda danışmanlık yaparlar. Sinop Cildiye ve Kozmetoloji Ünitesi

Sinop Cildiye ve Kozmetoloji Ünitesi

Cildiye ve dermatoloji alanları, alerjik reaksiyonlar, cilt kanserleri, sedef hastalığı, akne, egzama, saç dökülmesi gibi birçok cilt sorununu kapsar. Ayrıca güneş yanıkları, lekeler, kılcal damar sorunları gibi kozmetik kaygıları da ele alır.

Cildiye Nedir? Cildiye (Dermatoloji) Hangi Hastalıklara Bakar?

En kısa tanımıyla dermatoloji, deri bilimdir. Bütün cilt rahatsızlıklarının teşhis ve tedavisine yönelik hizmetler dermatoloji bölümünde verilir. Bu birimin uzmanlık alanına dâhil olan rahatsızlıklardan bazıları ise şunlardır:
1. Akne
2. Sedef hastalığı (psoriasis)
3. Mantar hastalıkları
4. Cinsel yolla geçen deri hastalıkları
5. Egzamalar
6. Ergenlik sivilceleri
7. Frengi
8. Güneş alerjisi
9. İlaç alerjileri
10. Doğum lekeleri
11. Deri kanserleri (Melanoma)
12. Saç dökülmeleri
13. Kurdeşen (ürtiker)
14. Ağız içi dokusundaki hastalıklar
15. Tırnak batması
16. Deride yağlanma, kepeklenme ve benzeri rahatsızlıklar
17. Tırnağın mantar hastalıkları
18. Et benleri
19. Genetik geçişli deri hastalıkları
20. Dil mantarı
21. Aft
22. Behçet hastalığı
23. Siğil
24. Molluskum
25. Tırnak kalınlaşmaları

Bilhassa cinsel yol ile bulaşan hastalıklar ve yanı sıra diğer bütün rahatsızlıklarda dermatologların üroloji, kadın hastalıkları ve enfeksiyon hastalıkları uzmanlarıyla konsülte hâlinde ilerlemesi önem taşır. Böylece hastalıkların tedavi sürecinde daha iyi ve gerçekçi sonuçlar elde edilir.
Hastanemizde cildiye uzmanları ve dermatologlar, cilt sağlığının korunması, cilt hastalıklarının tedavisi ve estetik cilt bakımı konularında uzmanlaşmış tıbbi profesyonellerdir. Herhangi bir cilt problemi yaşandığında bu uzmanlara başvurmak önemlidir.

Kozmetoloji Ünitesi Nedir? Kozmetoloji Hangi Hastalıklara Bakar?

Kozmetik ve kozmetoloji, dermatolojinin bir alt branşıdır. Kozmetoloji, dermatoloji biliminin hijyen (koruyucu hekimlik) bölümüdür. Dermatoloji, mevcut deri rahatsızlıklarını teşhis ve tedavi eder. Fakat sağlıklı deriyi korumak da gereklidir. İşte bunu ise dermatoloji branşının koruyucu hekimlik kolu yani kozmetoloji yapar.
Bu bölümde saç, tırnak ve deri sağlığını korumaya, olası problemleri önlemeye yönelik uygulamalar gerçekleştirilir. Onlardan birkaçı ise şöyledir:
1. Cilt leke tedavileri
2. Yaşlanma karşıtı yöntemler (Peeling, gençlik aşısı, botoks, rejüvenasyon faaliyetleri, dolgu, tamp yöntemi vb.)
3. Deri-cilt bakımı
4. Aşırı terleme tedavisi
5. Mezoterapi
6. Fraksiyonel lazer
7. Scarlet

Öte yandan Aktıp Hastanesi Cildiye ve Kozmetoloji Ünitesi hastalara cilt ve deri sağlığını nasıl muhafaza edebileceklerine ilişkin eğitimler de verir. Böylelikle onlara yol gösterici rehberlik faaliyetlerinde bulunur.

Sinop Cildiye ve Kozmetoloji Ünitesi

Yayın tarihi: 15.Eylül.2023

"Bu içeriğin geliştirilmesinde Aktıp Hastanesi uzman hekimleri katkı sağlamıştır. Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sayfa içeriğinde tedavi edici sağlık hizmetine yönelik bilgiler içeren ögelere yer verilmemiştir. Tanı ve tedavi için mutlaka hekiminize başvurunuz."

Online Randevu Oluştur