Aramak İstediğiniz Kelimeyi Girip, Arama Butonuna Tıklayınız...

Kulak Burun Boğaz Hastalıkları

Kişiye Özel İlgi AKTIP ta

Kulak Burun Boğaz Hastalıkları

Kulak Burun Boğaz Hastalıkları

branşında uzman hekimler tarafından teknolojik donanımlı cihazlar ve güncel yöntemler kullanılarak bütün KBB rahatsızlıklarının tedavileri yapılır. ulak, burun ve boğaz bölgesinin bütün ameliyatları açık mikroskobik veya endoskopik cerrahi ile gerçekleştirilir. Gerekli durumlarda tanı ve tedavi süreci diğer uzmanlık dallarında görev yapan deneyimli hekimlerimizle birlikte değerlendirilerek, multidisipliner yaklaşımla yürütülür.

uzmanlarımız, her bir hasta için bireysel bir yaklaşım benimser ve en etkili tedavi planını oluşturur. Modern teknolojiyi kullanarak kesin teşhisler koyar ve hastaların en kısa sürede sağlıklarına kavuşmalarını sağlar.

Kulak Burun Boğaz (KBB) Nedir?

Denge, işitme, tat ve koku alma gibi duyu organlarıyla ilgili sorunları; konuşma ve ses, yutma ve solunum fonksiyonlarındaki bozuklukları; tümörler, yapısal faktörler ve kazalar sonucu boyun ve yüz bölgesinde meydana gelen şekil problemlerini inceleyen branşa kısaca KBB adı verilir.
KBB hastalıkları; burnu, kulakları, baş ve boyun bölgesini, boğaz kısmını etkileyen hastalıklardır. Bunlar içerisinde; tonsilit (bademcik enfeksiyonu), rinit (nezle), orta kulak iltihabı, kulak çınlaması, farenjit, işitme sorunları yer alır. Kulak, burun ve boğaz hastalıklarına; bakteriler, virüsler, alerjiler ya da mantarlar neden olabilir. Hastalığın türüne bağlı olarak tedavi seçenekleri de farklılık gösterir.

Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Nelerdir?

Bölümümüzde teşhis, tedavi ve takip işlemleri gerçekleştirilen rahatsızlıklardan bazıları şunlardır:
• Kulak Hastalıkları:
Kulakta sıvı toplanması, kulak nezlesi, akustik nörinom, kolesteatom, otoskleroz, Meniere hastalığı, işitme kaybı, tinnitus (kulak çınlaması),, baş dönmesi (vertigo), orta ve dış kulak enfeksiyonu, buşon (kulak kiri)
• Burun Hastalıkları:
Koku duyusu kaybı, burun ve buruna komşu bölgelerin tümörleri ve kitleleri, burun estetiği, burun estetiğini gerektiren tüm durumlar, nazal polipler, alerjik olan ve alerjik olmayan nezleler (rinitler), sinüs hastalıkları, kronik burun tıkanıklıkları…
• Baş-Boyun Hastalıkları:
Larenjit,  bademcik enfeksiyonu, geniz eti sorunları, faranjit, baş-boyun bölgesi kanserleri ve iyi huylu tümörleri, tükürük bezi tümör ve taşları, ağız boşluğu kanseri, gırtlak (larenks) kanseri, tiroid hastalıkları, tükürük bezi hastalıkları, uyku hastalıkları, ses hastalıkları, obstrüktif uyku apnesi…

Kulak Burun Boğaz Ameliyatları Nelerdir?

Bölümümüzde spesifik uzmanlık alanlarında tecrübeli hekimlerimiz görev yapmakta olup, tüm güncel ve özel işlemler başarı ile gerçekleştirilir. Onlardan bazıları ise şöyledir:
1. Burun estetiği (Rinoplasti)
2. Septorinoplasti, rinoplasti, konka radyofrekansı ve septoplasti gibi yapısal burun tıkanıklıklarının cerrahi tedavisi
3. Baş ve boyun bölgesi tümörlerinin cerrahileri
4. Gözyaşı sisteminin burun ile ilgili kısımlarının cerrahileri
5. Tükürük bezi cerrahisi
6. Kulağa tüp takılması
7. Endoskopik sinüs cerrahisi, Açık sinüzit cerrahisi
8. Bademcik eti polip oluşumları ameliyatları
9. Balon tuboplasti
10. Timpanoplasti (Kulak zarı tamiri)
11. Ses telleri nodül, polip cerrahisi

Kulak Burun Boğaz sağlığı tedavileri konusunda Aktıp Hastanesi güvencesiyle yanınızdayız. Sağlıklı bir yaşam için KBB uzmanlarımıza başvurabilirsiniz.

Yayın tarihi: 18.Eylül.2023

"Bu içeriğin geliştirilmesinde Aktıp Hastanesi uzman hekimleri katkı sağlamıştır. Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sayfa içeriğinde tedavi edici sağlık hizmetine yönelik bilgiler içeren ögelere yer verilmemiştir. Tanı ve tedavi için mutlaka hekiminize başvurunuz."

Online Randevu Oluştur