Aramak İstediğiniz Kelimeyi Girip, Arama Butonuna Tıklayınız...

Karabük Kadın Hastalıkları ve Doğum

Kişiye Özel İlgi AKTIP ta

Karabük Kadın Hastalıkları ve Doğum

Karabük Kadın Hastalıkları ve Doğum

Karabük Kadın Hastalıkları ve Doğum bölümü jinekolojik durumlar, hamilelik süreci, doğum ve sonrasıyla ilgili problemler, kadın kanserleri ve yardımcı üreme teknikleri konusunda modern teknolojileri ve deneyimli kadrosuyla hizmet verir. Aynı zamanda kadın sağlığına ilişkin koruyucu hekimlik uygulamaları da bu bölümün çalışmaları arasındadır. Aktıp Hastanesi olarak, kadınların sağlıklı bir yaşam sürmeleri için ihtiyaçları olan tıbbi hizmetleri en üst standartlarda sunuyoruz. Uzman kadromuz, son teknoloji ekipmanlarımız ve hasta odaklı yaklaşımımızla, her hastamızın en iyi sağlık sonuçlarını elde etmesini sağlamaktayız. Karabük Kadın Hastalıkları ve Doğum

Karabük Kadın Hastalıkları ve Doğum

kadınların üreme sağlığıyla ilgilenen ve gebelik dönemiyle birlikte kadınların yaşam boyu süren birçok sağlık ihtiyacını karşılayan önemli bir tıbbi alanı kapsamaktadır. Kadın hastalıklarıyla ilgili düzenli muayeneler, erken teşhis ve tedavi için kritik öneme sahiptir.

Kadın Hastalıkları ve Doğum Nedir?

Kadınlardaki üreme ve doğum organlarını ilgilendiren rahatsızlıklara jinekolojik hastalık adı verilir. Bunlar; rahim, yumurtalık, genital bölge ve idrar torbası sorunlarıdır.

Kadın Hastalıkları ve Doğum Nelere Bakar?

Bölümün uzmanlık alanına giren jinekolojik rahatsızlıklardan bazıları şunlardır:
1. Vajinal akıntılar
2. Çikolata kistleri
3. Miyomlar
4. Yumurtalık kistleri
5. Adet düzensizlikleri
6. Rahim ağzı ya da rahim kanseri
7. İdrar kaçırma
8. Pelvik ağrılar
9. Kısırlık (infertilite)
10. Cinsel fonksiyon bozuklukları

Bununla beraber çocuk sahibi olmak isteyen hastalara uygulanan tüp bebek ve aşılama yöntemleri de kadın hastalıkları bölümünü ilgilendirir.

Öte yandan Aktıp Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum bölümümüzde son teknolojiden faydalanılarak hamilelik tespiti ve optimal takibi, gebelikte karşılaşılan problemlerin tedavisi, gebelik haftası hesaplama, gebelik beslenmesi, riskli gebelik tespiti ve takibi, doğuma hazırlık kursları vb. konulara kadar her alanda disiplinli bir çalışma vardır.

Anne ve babalar için heyecanlı olan bu süreç, uzman Bartın Kadın Hastalıkları ve Doğum doktorları sayesinde en sağlıklı, en güvenilir, en iyi şekilde sürdürülür.

Ayrıca doğum süreci de konforlu şekilde gerçekleştirilir. Sezaryen ve normal doğum işlemleri modern teknolojilerle donatılmış ameliyathane ve doğumhanelerimizde deneyimli kadın doğum uzmanlarımız tarafından başarı ile uygulanır.

Kadın Hastalıkları ve Doğumda Yapılan Tetkikler Nelerdir?

Jinekolog tarafından uygulanacak tetkik ve işlemler kişinin hastalık öyküsüne, tespit edilen bulgulara ve varlığından şüphe edilen rahatsızlıklara bağlı olarak farklılık gösterir.
Bu branşta uygulanan bazı işlemler şunları kapsar:

1. Jinekolojik muayeneler
2. Hormonal bozukluklar için kan testleri
3. Ultrasonografik incelemeler
4. Kanser taramaları
5. Mamografi
6. Jinekolojik kanserler
7. Smear testi
8. Kan tahlilleri
9. Ultrason
10. HPV testi

Sayılan tanı yöntemleri ve dahası bölümümüzde yüksek başarı oranıyla uygulanır. serviks, yumurtalık, fallop tüpleri, vajina, uterus, vulva sorunları jinekoloji bölümümüzde güncel tıbbi uygulamalarla çözüme kavuşturulur. Adet problemleri, cinsellik, doğum kontrolü, kısırlık ve menopoz problemleri jinekologlarımız tarafından teşhis edilerek, uygun şekilde tedavisi sağlanır.

Karabük Kadın Hastalıkları ve Doğum

Yayın tarihi: 17.Eylül.2023

"Bu içeriğin geliştirilmesinde Aktıp Hastanesi uzman hekimleri katkı sağlamıştır. Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sayfa içeriğinde tedavi edici sağlık hizmetine yönelik bilgiler içeren ögelere yer verilmemiştir. Tanı ve tedavi için mutlaka hekiminize başvurunuz."

Online Randevu Oluştur