Aramak İstediğiniz Kelimeyi Girip, Arama Butonuna Tıklayınız...

Bolu Dahiliye (İç Hastalıkları)

Kişiye Özel İlgi AKTIP ta

Bolu Dahiliye (İç Hastalıkları)

Bolu Dahiliye (İç Hastalıkları)

Bolu Dahiliye (İç Hastalıkları) kişilerin her türlü ayrıntıya önem verilerek teşhis ve tedavi hizmeti gördüğü temel branşlardan biridir. Hiçbir şikâyeti bulunmayan kişiler de olası hastalıklardan korunma, risk durumlarına karşı önlem alma amacıyla dahiliye birimine başvurabilir. Kişilerin önceden geçirdiği rahatsızlıkları, genetik özellikleri, yaş ve cinsiyet gibi pek çok faktör dahiliye bölümünde değerlendirilerek rutin kontroller yapılır. Aktıp hastanesi Dahiliye (İç Hastalıkları) birimimizden randevu almak için hastanemize başvurabilirsiniz. Bolu Dahiliye (İç Hastalıkları)

Bolu Dahiliye (İç Hastalıkları)

tıbbın temel alanlarından biri olan iç hastalıkları dalının esasını oluşturur. İç hastalıkları uzmanları, vücudun iç organlarıyla ilgili olan hastalıkların teşhisi, tedavisi ve önlenmesi ile ilgilenirler.

Dahiliye (İç Hastalıkları) Branşı Nedir?

Dahiliye olarak da adlandırılan İç Hastalıkları bölümü, günümüz modern tıbbında teknolojik ve bilimsel gelişmelere paralel olarak kendi içerisinde pek çok yan dala ayrılır. Yetişkin hasta grubunun cerrahi dışı bütün rahatsızlıklarının doğrudan çözüm merkezidir.
18 yaş üzeri hastaların iç organlarında meydana gelen problemleri teşhis ve tedavi eden branş olan Dahiliye (İç Hastalıkları), rahatsızlıkların erken tanısının yanında hastalıkların nasıl engellenebileceği konusunda da çok önemli çalışmalar yapar. Koruyucu hekimlik çalışmaları, hastayı muhtemel şikâyetlere karşı bilinçlendirme, var olan hastalıkların tedavi süreci boyunca yaşanabilecek aşamalar ve gerekiyorsa farklı birimlere sevk etme gibi işlevleri vardır.
Dahiliye (İç Hastalıkları) Nelere Bakar?
Bu bölümün uzmanlık alanı kapsamında yer alan hastalıklardan bazıları şunlardır:

1. Hipertansiyon
2. Diyabet
3. Tiroid hastalıkları
4. Dislipidemi
5. Kan hastalıkları ve kansızlık
6. Romatizmal hastalıklar
7. Böbrek hastalıkları
8. Sindirim sistemi problemleri (ülser, gastrit, ishal-kabızlık gibi fonksiyonel bağırsak bozuklukları)
9. Osteoporoz
10. Vitamin ve mineral eksikliğine bağlı hastalıklar
11. Enfeksiyon hastalıkları
12. Obezite
13. Hormon hastalıkları

Aktıp Hastanesi iç hastalıkları bölümünde 18 yaş üzeri bütün hasta grupları için tetkik, değerlendirme, takip ve tedavi hizmetleri verilir. Dünya standartlarında 7/24 aralıksız olarak faaliyet gösteren bu birimimiz, son teknolojiye uygunluğu ve uzman kadrosunun profesyonelliği ile tüm hasta ihtiyaçlarını en üst düzeyde yanıtlar.

Bolu Dahiliye (İç Hastalıkları)

Yayın tarihi: 17.Eylül.2023

"Bu içeriğin geliştirilmesinde Aktıp Hastanesi uzman hekimleri katkı sağlamıştır. Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sayfa içeriğinde tedavi edici sağlık hizmetine yönelik bilgiler içeren ögelere yer verilmemiştir. Tanı ve tedavi için mutlaka hekiminize başvurunuz."

Online Randevu Oluştur