Aramak İstediğiniz Kelimeyi Girip, Arama Butonuna Tıklayınız...

Göğüs Hastalıkları

Kişiye Özel İlgi AKTIP ta

Göğüs Hastalıkları

Göğüs Hastalıkları

Göğüs Hastalıkları Bölümü’nün ilgilendiği solunum sistemi hastalıkları bronşitten solunum yetmezliğine kadar uzanmaktadır.

Tanı yöntemleri nelerdir?


Göğüs Hastalıkları genellikle öksürük, balgam çıkarma, nefes darlığı, hırıltılı solunum, kan tükürme, sırt ağrısı, yan ağrısı, göğüs ağrısı, iştahsızlık, halsizlik, kilo kaybı, gece terlemesi ve ateş gibi şikâyetlerle ortaya çıkmaktadır. Bu şikâyetlerle hastanemize gelen hastalarımız, uzman hekimlerimiz tarafından kapsamlı bir şekilde muayene edilir. Gerekli tetkik ve incelemelerin sonucunda hastalığın tanısı konulur. Göğüs Hastalıkları Bölümümüzde, tüm akciğer hastalıklarının tanı, tedavi ve takibi gerçekleştirilmektedir. Akciğerden kaynaklanan nefes darlıklarının tanı ve değerlendirilmesi için solunum fonksiyon testleri yapılmaktadır. Alerjik hastalıkların tanısını mümkün kılan alerji testleri de hastanemizin hizmetleri arasında yer almaktadır.

 

Tedavi yöntemleri nelerdir?


Göğüs Hastalıklarının tedavisi cerrahi ya da ilaçla gerçekleştirilmektedir. Tedavi yöntemi belirlenirken teşhis edilen hastalığın türü, hastanın yaşı, hastalığın evresi gibi pek çok faktör göz önünde bulundurulur. Özellikle erken evrede tespit edilen pek çok akciğer hastalığında yüzde yüze varan oranlarda iyileşme elde edilebilmektedir. Bu nedenle herhangi bir rahatsızlık durumunda vakit kaybetmeden uzman hekime başvurmak büyük önem taşımaktadır.

 

Göğüs Hastalıkları Hizmetlerimiz


Kronik Obstrüktif Akciğer Hastalığı (KOAH)
Akciğer Kanseri
Astım ve Alerjik Akciğer Hastalıkları
Zatürre (Pnömoni)
Akciğer Sönmesi (Pnömotoraks)
Akciğer embolisi (Pulmoner emboli)
Solunum yolları enfeksiyonları
Akut enfeksiyonlar (bronşit, grip, nezle, soğuk algınlığı, trakeit)
İnterstisyel akciğer hastalıkları
Thorax (Göğüs) Tomografisi
Solunum Fonksiyon Testi
Solunum Yetmezliği
Amfizem
Kronik Bronşit
Atelektazi