Aramak İstediğiniz Kelimeyi Girip, Arama Butonuna Tıklayınız...

Çankırı Genel Cerrahi

Kişiye Özel İlgi AKTIP ta

Çankırı Genel Cerrahi

Çankırı Genel Cerrahi

Çankırı Genel Cerrahi deneyimli hekim kadrosu ve modern teknolojisiyle hem kanser, hem de kanser dışı çeşitli hastalıkların teşhis ve tedavisine yönelik hizmetleri başarıyla yürütür. Bilimselliği ve modern tıbbın gereklerini ileri seviye donanımları ve bilgi birikimiyle sentezleyen ekibimiz, hastaya özgü ve yenilikçi tekniklerle kişileri sağlığına en kısa ve etkili yoldan kavuşturmayı hedefler. Çankırı Genel Cerrahi

Çankırı Genel Cerrahi

vücudun çeşitli bölgelerindeki hastalıkların teşhis ve tedavisini gerçekleştiren cerrahi bir uzmanlık alanıdır. Bu alandaki uzmanlara genel cerrahlar denir. Genel cerrahi, sindirim sistemi, karın içi organlar, deri ve yumuşak dokular gibi birçok farklı anatomik bölgeyi kapsar.

Genel Cerrahi Nedir?

İlaç veya diğer tıbbî yöntemler kullanılarak tedavisi yapılamayan hastalıkların, yapı bozukluklarının, ve yaralanma ve deformasyonların ameliyat yoluyla onarılmasına, gerekiyorsa hastalıklı organın kesilip çıkarılarak iyileştirilmesi esasına dayalı branşa genel cerrahi denir. Farklı çalışma alanlarına sahip olan bu bölüm; travmatoloji, endokrinoloji, onkoloji gibi konularda uzmanlığı bulunan diğer birimler ile sürekli işbirliği hâlinde kalarak çalışır.
Genel cerrahi, vücutta yerel ve sistemik sorunların cerrahi yöntemler ile tedavisine ek olarak, genel prensipler (yaralanmaya endokrin ve metabolik cevap, yara iyileşmesi gibi) konuları barındıran ve gelişimleri bakımından birçok temel ve cerrahi tıp dalını etkileyen bir teknik disiplindir.

Genel Cerrahi Hangi Hastalıklara Bakar?

Tedaviyi hangi genel cerrahi bölümünün gerçekleştirileceği, ameliyatın hangi sistem veya organ üzerinde yapılacağına göre değişir. Örneğin tiroid bezi (Guatr) operasyonları endokrinoloji bölümü branşı hastalarının tedavisi için gerçekleştirilir. Sindirim sistemi hastalıklarının tedavi edilmesi için gerekli olan yemek borusu (özofagus), mide, ince ve kalın bağırsak, safra kesesi, karaciğer ameliyatları da Genel Cerrahi tarafından yapılır.
Öte yandan genel Cerrahi koruyucu hekimlik yönü ile de işlev sağlar. Bu doğrultuda koruyucu hekimlik yöntemleriyle hasta takip edilir ve problemin ameliyata gerek kalmaksızın  giderilmesi amaçlanır.
Genel cerrahi biriminin uzmanlık alanına giren bazı hastalıklar ise şunlardır:
1. Apandisit,
2. Tiroid hastalıkları,
3. Karın bölgesinde ağrı veya şişlikler,
4. Kıl dönmesi,
5. Hemoroid (Basur),
6. Travma ve yaralanmalar,
7. Acil vakalar,
8. Yağ bezesi ve et beni gibi cilt problemleri,
9. Fistül,
10. Kistler.
Aktıp Hastanesi genel cerrahi grubunun hizmet yelpazesi; bu ve buna benzer bütün rahatsızlıkların tedavisinde gerek operasyon, gerekse ameliyat sonrası bakım süreçlerini kapsar. Yüksek kalite standartlarına bağlı kalan Aktıp Hastanesi, tam teşekküllü ameliyathaneleri ve yardımcı tıbbî bakım üniteleriyle genel cerrahi alanındaki tüm ihtiyaçları karşılar.

Çankırı Genel Cerrahi

Yayın tarihi: 18.Eylül.2023

"Bu içeriğin geliştirilmesinde Aktıp Hastanesi uzman hekimleri katkı sağlamıştır. Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sayfa içeriğinde tedavi edici sağlık hizmetine yönelik bilgiler içeren ögelere yer verilmemiştir. Tanı ve tedavi için mutlaka hekiminize başvurunuz."

Online Randevu Oluştur