Aramak İstediğiniz Kelimeyi Girip, Arama Butonuna Tıklayınız...

Bartın Göz Hastalıkları

Kişiye Özel İlgi AKTIP ta

Bartın Göz Hastalıkları

Bartın Göz Hastalıkları

Bartın Göz Hastalıkları göz sağlığının korunması, göz sağlığını bozan durumların tespit ve tedavi edilmesi ile ilgilenen bilim dalıdır. Aktıp Hastanesi Göz Hastalıkları branşı; saydam tabaka olarak bilinen ve gözü dış etkilerden koruyan göz zarında, göz merceğinde, gözyaşı kanallarında veya gözü çevreleyen sinir dokularında oluşan her türlü hastalık bu birimin ilgi alanına girer. Bartın Göz Hastalıkları birimi için hastanemizden randevu alabilirsiniz.

Bartın Göz Hastalıkları, gözün anatomik yapısında, işlevlerinde veya görmeyle ilgili herhangi bir sorunun olması durumunda ortaya çıkan sağlık sorunlarıdır. Aktıp Hastanesi göz hastalıkları birimimiz göz ile ilgili teşhiş tedavi ve hasta takibi yapmaktadır.

Göz Hastalıkları Nelerdir?

Vücudumuzun en önemli duyu organları arasında bulunan gözlerde oluşmuş herhangi bir sorun, göz içinde yanma, batma ve buna benzer şikâyetlere, görme duyusunda gerilemeye yol açar. Bu hastalıklar çevresel ya da genetik sebeplere bağlı olarak gelişebilir. Yaygın göz hastalıkları nedenlerinin arasında ise şunlar bulunur:
1. Diyabet, HT gibi kronik rahatsızlıklar
2. Göz yaşı kanalı tıkanıklığı
3. Enfeksiyonlar 
4. Göz kuruluğu
5. Tramvalar
6. Göze yabancı cisim kaçması ve bunun sonucunda ortaya çıkan göz hasarı
7. Genetik nedenler (Ailesinde göz hastalığı bulunması vb.)
8. Çevresel faktörler

Aktıp Hastanesi Göz Hastalıkları bölümünde teşhis ve tedavisi gerçekleştirilen rahatsızlıklardan bazıları ise şu şekildedir:
1. Glokom Medikal Tedavi 
2. Renk Körlüğü
3. Katarakt  (Göze Perde İnmesi) Cerrahi Tedavisi
4. Alerjik Konjonktivit
5. Şaşılık
6. Ektropiyum
7. Şaşılık Tanı ve Tedavisi
8. Blefarospazm Tedavisi
9. Göz Kapak Hastalıkları Tanı ve Tedavisi
10. Göz Kapak Estetiği
11. Çocuk ve yetişkin kanal tıkanıklığı tanı ve tedavisi

Göz kapağı hastalıkları, Göz Hastalıkları Tedavi Yöntemleri Nelerdir?

İleri teknoloji ve gelişmiş ekipmanlar ile hizmet sunulan birimimizde hastalığın türü, derecesi, şiddeti ve hasta özellikleri gibi faktörlere göre en uygun tedavi yöntemi başarıyla uygulanır.
Ayrıntılı göz muayenesiyle doğru bir biçimde tanımlanmış göz probleminin tedavi edilmesi için doktorunuz tarafından ilaç tedavisi, gözlük kullanımı veya cerrahi girişim yöntemler önerilebilir.
Öte yandan refraktif cerrahi, Lasik, Excimer laser de göz rahatsızlıklarının tedavisi için en çok kullanılan yöntemlerden bazılarıdır. Ayrıca göz içi ve katarakt lensler (FAKO Yöntemi - Akıllı Lensler) de yine hastanemizin göz hastalıkları biriminde yenilikçi teknolojilerle uygulanan tedavi yollarından biridir.
Doğru tanı ile etkili şekilde tedavisi yapılmayan göz sorunlarının hızlıca görme kaybına yol açabileceği unutulmamalı, bu nedenle uygun sıklıkta göz muayenesi ve gerektiğinde erken tedavi ihmâl edilmemelidir.

Bartın Göz Hastalıkları

Yayın tarihi: 17.Eylül.2023

"Bu içeriğin geliştirilmesinde Aktıp Hastanesi uzman hekimleri katkı sağlamıştır. Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sayfa içeriğinde tedavi edici sağlık hizmetine yönelik bilgiler içeren ögelere yer verilmemiştir. Tanı ve tedavi için mutlaka hekiminize başvurunuz."

Online Randevu Oluştur