Aramak İstediğiniz Kelimeyi Girip, Arama Butonuna Tıklayınız...

Aktıp'tan Bir İlk Daha Böbrek Tümörü Operasyonu

Kişiye Özel İlgi AKTIP ta

HABERLER

Aktıp'tan Bir İlk Daha Böbrek Tümörü Operasyonu

Aktıp'tan Bir İlk Daha Böbrek Tümörü Operasyonu

Bartın'da sağlıkta bir ilk daha ✅️

Aktıp Hastanesi Bartın'da bir ilke daha imza attı.

 

Radikal Nefrektomi · Böbrek Tümörü Operasyonu

Böbrek tümörü olan hastamız, Radikal Nefrektomi operasyonu sonrası, operasyonun ikinci gününde sağlıkla taburcu edildi. Üroloji Uzmanı Op. Dr. Bülent Çelik tarafından Bartın’da ilk defa böbrek tümörü operasyonu başaralı bir şekilde gerçekleştirildi.

 

Böbrek tümörleri tüm kanserlerin %4'unü oluşturmakla birlikte son yıllarda hastalık ciddi artış göstermektedir. Ancak erken evrede yakalanması ve yapılan cerrahi ile sonuçlar yüz güldürücüdür. Sigara, obezite, hipertansiyon ve ailede kanser öyküsü risk grubunu oluşturmaktadır.

Hastalık çoğunlukla geç dönemde şikayete sebep olmakla birlikte genellikle başka bir nedenle yapılan tetkiklerde saptanmaktadır. Böbrek tümörlerinin asıl tedavisi cerrahidir. Tedavide tümörün büyüklüğü ve lokalizasyonuna bağlı olarak böbreğin tamamı ya da tümörlü kısmı çıkarılmaktadır. Bu tedavi ile hastaların %90'ın üzerinde kalıcı tedavi sağlanmaktadır.

 

Böbrek tümörünün erken teşhisi ve kolay tedavi edilebilir olması için düzenli kontrol muayenesi yaptırmayı ihmal etmeyiniz.

 


 

Üroloji Uzmanı Op. Dr. Bülent Çelik
Operasyon videosunu görmek için tıklayınız
@op.dr.bulentcelik

Detaylı Bilgi ve randevu için;
444 0 384 · online randevu
@aktiphastanesi
@aktiphaber