Aramak İstediğiniz Kelimeyi Girip, Arama Butonuna Tıklayınız...

BARÜ 10. Kariyer Günleri

Kişiye Özel İlgi AKTIP ta

HABERLER

BARÜ 10. Kariyer Günleri

BARÜ 10. Kariyer Günleri Aktıp, Bartın Üniversitesi 10. Kariyer Günleri’ne katıldı. Etkinliğe Aktıp Hospital, Aktıp Kariyer Akademi ve Aktıp Tekno kuruluşları olarak katılım sağlandı.

 

21.05.2024

Aktıp BARÜ 10. Kariyer Günleri’nde

Kariyer Merkezimiz ile Çalışma ve İş Kurumu Bartın İl Müdürlüğü işbirliğiyle; her sene düzenlenen kariyer günleri etkinlikleri bu sene 21 - 22 Mayıs 2024 tarihlerinde İİBF/Eğitim Fakültesi Konferans Salonunda 10.00-16.00 saatleri arasında 10. İstihdam ve Kariyer Günleri adıyla gerçekleştirildi.

 

Fuar Alanında AKTIP Standları

Etkinliğe Aktıp Hospital, Aktıp Kariyer Akademi ve Aktıp Tekno kuruluşları olarak katılım sağladık.

Aktıp Hospital olarak sağlık personelimiz ile fuar alanında hastanemiz, hizmetlerimiz etkinliklerimiz hakkında katılımcılara bilgilendirme sağlarken, sağlık personelimiz ile de dileyen katılımcıların sağlık kontrollerini gerçekleştirdik.

 

AKTIP HOSPITAL STANDI

 

AKTIP TEKNO STANDI

 

AKTIP KARİYER AKADEMİ STANDI

 

Etkinlikte Değerli Konuşmacılara Yer Verildi

Bartın Üniversitesi Kariyer Planlama Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Umut SARAÇ, Bartın İşkur İl Müdürü Ali SOLAK, Bartın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun ve Sayın Vali Dr. Nurtaç Arslan programa dair konuşmalar gerçekleştirdi.

Valimiz Sayın Dr. Nurtaç ARSLAN; öğrencilerin çalışkan, başarılı, aile değerlerine, milli ve manevi değerlerine bağlı, heyecanlı, dinamik, ufku geniş bir şekilde yetişmelerinin önemini vurgulayarak gençlere hedef koymalarını, karakterlerine ve yeteneklerine uygun mutlu olacakları mesleği seçmelerini tavsiye etti.

Programda, Açılış Konferansı, Kariyer Sohbetleri, Girişimciler için Söyleşiler ve Sektörde Kariyer Yolculukları başlıklı konuşma etkinlikleri düzenlendi.

Alanında uzman konuşmacılar tarafından iş hayatına adım atacak öğrenciler için geleceğe dair yol gösterici görüşlerini dile getirirken; istihdam süreçleri, işe alım sürecinde dikkat edilenler, başvuru süreçleri ve kariyer yolculuğu gibi konuları üzerine paylaşımlarda bulunuldu.

 

Aktıp Kariyer Akademi Açıldı

 

Programa, konuşmacı olarak katılan Aktıp Hospital Kurucusu ve Yönetim Kurulu Üyesi Sayın Refik AKMAZ, yeni açılan Özel Aktıp Kariyer Akademi ve İstihdam Bürosu hakkında bilgilendirmeler yaparak, gençleri kariyer akademi bürosuna davet etti. Öğrencilere tecrübelerinden örnekler vererek çeşitli tavsiyelerde bulundu.

1972 yılından günümüze 52 yıldır iş hayatında gerçekleştirdiği özverili çalışmaları sonucu bugün Bartın’ın ilk Özel Hastanesini kurmuş ve 2. Yılını kutluyor olmanın gururunu yaşadığını ifade etti.

AKMAZ, “İş hayatımda her zaman yapılmamışı yapmayı, yapılmış olanın ise en iyisini yapmayı hedef aldım. Bu düşüncemin değişim ve fark yaratarak başarıya götüren en önemli unsur olduğunu düşünmekteyim.” Dedi.

Aktıp Teknoloji ve Sosyal Bilimler Derneği ‘AKTIPDER’ önderliğinde sosyal sorumluluk projeleri doğrultusunda halka açık olarak eğitimler düzenlediğini belirtti.

Kariyer yolculuğunda başarıya ulaşmanın ipuçlarını, sektörün dinamiklerini ve iş dünyasında fark yaratmanın yollarını anlattığı etkinlikte, genç yeteneklere ilham vermek ve onlara geleceklerini şekillendirmede yardımcı olacak fikirlerini paylaştı.

"Geleceğe dair umut dolu adımlar atmak ve birlikte büyümek dileğiyle, fikri olan her öğrencimize destek olmaya hazırım." diyerek gençlere olan inancını vurguladı.