Aramak İstediğiniz Kelimeyi Girip, Arama Butonuna Tıklayınız...

Sakarya Beslenme ve Diyetetik

Kişiye Özel İlgi AKTIP ta

Sakarya Beslenme ve Diyetetik

Sakarya Beslenme ve Diyetetik

Sakarya Beslenme ve Diyetetik diyetisyen doktor eşliğinde gıdaların nasıl tüketilmesi gerektiği, daha iyi diyet seçimleri ile sağlığımızı nasıl maksimize edebileceğimiz gibi konular üzerinde çalışan bilim dalıdır. Bu branşta kişilerin sağlıklı bir yaşam sürebilmesi için gereken doğru beslenme alışkanlıkları öğretilir. Yanlış beslenmeye yol açan durumlar tespit edilerek bunlara yönelik çözüm sunulur. Kişiye sağlıklı, yeterli ve dengeli beslenme alışkanlığı kazandırma amacıyla gerekli tedaviler uygulanır ve çeşitli önerilerde bulunulur. Aktıp Hastanesi Beslenme ve Diyetetik bölümü bünyesinde en yeni ve gelişmiş teknolojiler, bu alanda en üst uzmanlık seviyesine ulaşmış deneyimli hekim kadrosuyla bir araya gelmiştir. Sakarya Beslenme ve Diyetetik

Sakarya Beslenme ve Diyetetik

bireylerin sağlıklı bir şekilde beslenmelerini sağlamak ve beslenme alışkanlıklarını yönlendirmek için bilimsel prensipler ve uzmanlık alanlarından faydalanarak yapılan bir disiplindir. Bu alan, yiyecek ve içeceklerin vücut üzerindeki etkilerini inceleyerek, sağlıklı yaşam ve hastalıkları önleme amacını taşır. Özel Aktıp Hastanesi diyetisyen doktor eşliğinde beslenme ve diyetik tedavileri uygulamaktadır.

Beslenme ve Diyetetik Nedir?

Gıdaların doğru zamanda, doğru miktarda ve doğru yöntemle alınması, genel sağlığımız ve buna bağlı olarak hayat kalitemiz açısından son derece önemlidir. Bu konularda yapılan hatalı veya eksik davranışlar beslenme bozukluklarına, bu ise zayıflık veya aşırı kilo ile ilgili sorunlara yol açar.
İşte Beslenme ve Diyetetik; kişileri bu alanda bilinçlendirmek, beslenme dengesizliğini ve yetersizliğini gidermek, kilo verme ya da alma ile ilgili problemleri tedavi etmek amacıyla hizmet veren bir tıp branşıdır. Bu bölüm, kişiye özgü beslenme eğitimleri ve diyet programları gibi pek çok uygulamayı içine alır.

Beslenme ve Diyetetik Bölümü Hangi Hastalıklara Bakar?

Bu branşta diyetisyen doktor, multidisipliner bir yaklaşımla kişinin yaş ve cinsiyet, sağlık durumu, beslenme alışkanlıkları gibi faktörler değerlendirilerek kişiye özel bir yol haritası çizilir.
Genel olarak Beslenme ve Diyetetik departmanının bazı uzmanlık alanları ise şunlardır:
1. Şişmanlık ve obezite,
2. Kilo alamama (Aşırı zayıflık),
3. Yanlış beslenmeye bağlı vitamin-mineral eksiklikleri,
4. Yeme bozuklukları (Bulimia Nervoza, Anoreksiya Nervoza, Geçirgen Bağırsak Sendromu vb.),
5. Çocukluk çağı ve ergen beslenmesi,
6. Hamilelik dönemi beslenmesi,
7. Hastalıklara özel beslenme (Diyabette beslenme, GUT hastalığı beslenmesi; böbrek, kalp ve tansiyon hastalarının beslenmesi gibi),
8. Emzirme döneminde beslenme,
9. Beslenme Bozukluğu (malnütrisyon).
Hastanemizin Beslenme ve Diyetetik bölümünde kişilerin daha sağlıklı, formda, aktif ve enerjik bir hayata kavuşabilmesi için modern tıp ışığında nitelikli hizmet sunulur. Bu çerçevede bireysel beslenme programları, destekleyici ve koruyucu tedaviler ile kişilerin daha kaliteli yaşam standartlarına ulaşması hedeflenir.

Sakarya Beslenme ve Diyetetik

Yayın tarihi: 13.Eylül.2023

"Bu içeriğin geliştirilmesinde Aktıp Hastanesi uzman hekimleri katkı sağlamıştır. Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sayfa içeriğinde tedavi edici sağlık hizmetine yönelik bilgiler içeren ögelere yer verilmemiştir. Tanı ve tedavi için mutlaka hekiminize başvurunuz."

Online Randevu Oluştur