Aramak İstediğiniz Kelimeyi Girip, Arama Butonuna Tıklayınız...

KALBİME SAĞLIK PAKETİ İLE YANINIZDAYIZ

Kişiye Özel İlgi AKTIP ta

HABERLER

KALBİME SAĞLIK PAKETİ İLE YANINIZDAYIZ

KALBİME SAĞLIK PAKETİ İLE YANINIZDAYIZ

Kalbimiz bizi yaşama bağlayan en önemli organlarımızdan biri. Bu kadar etkileyici ve güçlü olmasına rağmen kalbimiz; sigara, diyabet, kolesterol, sağlıksız beslenme veya yüksek tansiyonla yaşamak gibi risk faktörlerine karşı savunmasız hale gelebilmektedir.

Her yıl, dünyada kalp hastalıkları nedeniyle milyonlarca insan hayatını kaybediyor. Oysa sağlıklı yaşayarak kalp sağlığınızı korumak ve rutin kontroller ile olası kalp hastalıklarının önüne erken dönemde geçmek mümkün. Kalbinizi sevin, sağlıklı yaşayın ve rutin kontrollerinizi aksatmayın.

 

Sağlıklı bir hayat için, kalp sağlığınızı ihmal etmeyin.

Kalbinizin sizin için günde 104Bin kere attığını biliyor muşunuz?
Her atışıyla altın değerinde olan kalbiniz için Kalbime Sağlık Paketimiz ile yanınızdayız.

 

PAKET İÇERİĞİ
heart KARDİYOLOJİ UZMANI MUAYENESİ
heart EKO
heart EFOR
heart EKG
heart KAN TAHLİLLERİ

 

Kalbinizde hayat var. Kalbinizin sizin için attığını unutmayın ve ona iyi bakın.

Sağlıklı atan kalp yaşam kalitenizi doğrudan etkiler. Kalbinizi sağlıklı tutmak gerektiğinde koruyucu önlemler almak için rutin kontroller yaptırmak önemlidir.

 

Kalp sağlığımızı korumak için:
· Sağlıklı Beslenin: Düzenli olarak sebzeler, meyveler, tam tahıllar, az yağlı protein kaynakları be sağlıklı yağlar gibi besinleri tüketin. Aynı zamanda, işlenmiş gıdalardan ve trans yağlar gibi zararlı yağlardan uzak durun.
· Bol su tüketin
· Tuz tüketimini azaltın
· Stresten uzak durun: Stres, kalp sağlığı üzerinde olumsuz bir etkiye sahip olabilir. Stresi yönetmek için derin nefes egzersizleri ve sevdiğiniz hobi ve aktivitelere yönelebilirsiniz.
· Düzenli fiziksel aktivite yapın: Haftada en az 150dk orta şiddetli egzersiz yapın veya haftada en az 75 dk yoğun egzersiz yapın. Ayrıca, günlük olarak hareket etmek içi fırsatlar yaratın, örneğin merdiven çıkmak yerine asansör kullanmamak gibi.
· Sağlıklı kilonuzu koruyun: Vücut ağırlığınızı sağlıklı bir aralıkta tutmak, kalp sağlığınızı korumak için önemlidir. Bunun için sağlıklı beslenme ve düzenli egzersiz yapmanız gerekiyor.
· Tütün ve alkolden uzak durun.
· Düzenli sağlık kontrollerinizi yaptırın: Kalp muayenenizi olun. Yıllık düzenli sağlık kontrolleri kalp sağlığı açısından önemlidir. Kan basıncıi kolesterol ve kan şekeri düzeyleri gibi risk faktörleri için düzenli olarak kontrol edilmelidir.


 

@aktiphaber instagram haberimiz için tıklayınız.

Detaylı bilgi ve randevu için; 444 0 384 · aktip.com.tr

#kalpsağlığıhaftası #aktıphastanesi #aktıp