Aramak İstediğiniz Kelimeyi Girip, Arama Butonuna Tıklayınız...

Düzce Kardiyoloji

Kişiye Özel İlgi AKTIP ta

Düzce Kardiyoloji

Düzce Kardiyoloji

Düzce Kardiyoloji kalp ve damar sistemini ilgilendiren hastalıkların tanı, tedavi ve takip işlemlerinden sorumludur. Aktıp Hastanesi, kardiyoloji alanında uzmanlaşmış bir sağlık kuruluşudur ve kardiyoloji dalında geniş kapsamlı tedaviler sunmaktadır. Modern tıbba uygun olarak teşhis ve tedavi hizmetleri gerçekleştiren hastanemiz, kardiyoloji alanında da zengin bir faaliyet yelpazesine sahiptir. Deneyimli kadrosunu gelişmiş teknolojilerle buluşturan, hasta ve hasta yakınlarının memnuniyetinden güç alan Aktıp Hastanesi, hizmet verdiği tüm branşlarda öncelikle Bartın şehrinin, ardından ülkemizin öncü kurumlarından biridir. Düzce Kardiyoloji

Düzce Kardiyoloji

uzman kadrosu ve modern teknolojik donanımıyla kalp sağlığınızı en üst seviyede tutmayı hedefler. Kalp sağlığınızla ilgili her türlü muayene, tetkik ve tedavi süreciniz uzman kardiyologlarımız tarafından titizlikle yürütülür.

Kardiyoloji Hangi Hastalıklara Bakar?

Tüm dolaşım ve kalp-damar hastalıkları bu birimin ilgi alanına girer. Onlardan bazılarını şöyle sıralayabiliriz:
 
1.    Periferik arter hastalıkları
2.    Kardiyomiyopati
3.    Miyokart infarktüsü
4.    Akut koroner sendromu
5.    Aterosklerotik koroner arter hastalığı
6.    İskemik kalp hastalıkları
7.    Hipertansiyon
8.    Kolesterol Hastalıkları
9.    Ailevi (Genetik Geçişli) Kalp Hastalıkları
10.    Ani Kardiyak Ölüm

Kardiyoloji Bölümünde Hangi Tetkik ve Tedavi Yöntemleri Uygulanır?

Hastalığın ne olduğunu saptamak, yaygınlığını belirlemek, semptomları değerlendirmek, risk grubunda olan kişileri tespit etmek için çeşitli teşhis yöntemleri kullanılır. Onlardan bazıları şöyledir:

1.    Efor testi
2.    Elektrokardiyografi (EKG)
3.    Akciğer Grafileri
4.    Holter EKG
5.    Ekokardiyografi (EKO)

Tedavi yolları ise rahatsızlığın türü, şiddeti, hastanın genel sağlık durumu ve öyküsü gibi unsurlara göre çeşitlenir. İleri tetkik aşamasında gerekli tüm işlemlerin yapılabilmesi için gerekli altyapı vardır. Kardiyoloji doktorları arayışına nitelikli akademik kadrosu ile yanıt veren Aktıp Hastanesi, yukarıda sayılan teşhis ve tedavi yöntemleri başta olmak üzere bu alandaki bütün uygulamaları üstün teknolojisi ve bilgi birikimiyle gerçekleştirir. Hasta güvenliği ve konforunu ilk öncelik kabul eden Aktıp Hastanesi, bu prensibini her faaliyet alanına olduğu gibi kardiyoloji branşına da yansıtır.

Kardiyoloji uzmanına göğüs ağrısı, nefes darlığı, çarpıntı, çabuk yorulma gibi belirtilerle başvurmanız çok önemlidir. Ancak şikayetler olmasa bile, düzenli kontrollerle kalp sağlığınızı kontrol ettirmek hayati önem taşır. Bu kontroller sayesinde kalp damar hastalığı riskleriniz değerlendirilir ve gerekirse önlemler alınır. Kardiyolog, şikayetlerinizi dinlediği gibi, muayene bulgularınıza ve risk durumunuza göre uygun tetkikleri planlayacaktır. Unutulmamalıdır ki, kalp sağlığı ihmal edilmemesi gereken bir konudur. Düzenli kontrollerle sağlıklı bir yaşam için adım atabilirsiniz.

Düzce Kardiyoloji

Yayın tarihi: 18.Eylül.2023

"Bu içeriğin geliştirilmesinde Aktıp Hastanesi uzman hekimleri katkı sağlamıştır. Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sayfa içeriğinde tedavi edici sağlık hizmetine yönelik bilgiler içeren ögelere yer verilmemiştir. Tanı ve tedavi için mutlaka hekiminize başvurunuz."

Online Randevu Oluştur