Aramak İstediğiniz Kelimeyi Girip, Arama Butonuna Tıklayınız...

Çankırı Popo Estetiği (Gluteoplasti BBL)

Kişiye Özel İlgi AKTIP ta

Çankırı Popo Estetiği (Gluteoplasti BBL)

Çankırı Popo Estetiği (Gluteoplasti BBL)

Çankırı Popo Estetiği (Gluteoplasti) nedir? BBL nedir? Popo estetiği nasıl yapılır? Kalça estetiği kimler için uygun? Popo estetiği fiyatları ne kadar? Popo estetiği, popo bölgesindeki şekil, boyut veya sarkma gibi estetik sorunları düzeltmek amacıyla yapılan bir cerrahi müdahaledir. Bu işlem genellikle "Brazilian Butt Lift" (BBL) olarak da adlandırılır. Popo estetiği, popo bölgesinde hacim eksikliği olan veya şekil bozukluğu yaşayan kişiler için bir seçenek olabilir. Çankırı Popo Estetiği (Gluteoplasti BBL) tedavisi için hastanemizden randevu alabilirsiniz.

Çankırı Popo Estetiği

(Gluteoplasti BBL) popo bölgesinin şekillendirilmesi ve görünümünün iyileştirilmesi amacıyla yapılan bir dizi cerrahi işlemi içerir. Popo estetiği yöntemleri arasında popo büyütme, popo dikleştirme ve popo şekillendirme yer alır.

Özel Aktıp Hastanesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi branşı hekimlerinden Op.Dr. Ainura SARYBAEVA, bu ve benzeri sorulara açıklık getirerek, popo estetiğine ilişkin bilgi verdi.
Popo estetiğinin deriyi ve gluteus kaslarını şekillendirmek için uygulandığını belirten SARYBAEVA, BBL kısaltmasının ise ‘Brazilian Butt Lift’ anlamına geldiğini söyledi.

Popo Estetiği (Gluteoplasti) Nedir?

Kalçaların görünümünü, boyutunu ve şeklini iyileştirmek için yapılan estetik işleme, popo estetiği (Gluteoplasti BBL) adı verilir. Bu işlem ile; kalçanın daha simetrik, yüksek veya dolgun görünmesi amaçlanır. Kalçaya daha çekici, sıkı ve kalkık bir görünüm kazandırır.

Popo Estetiği Avantajları Nelerdir?

Popo görünümü; yan, arka ve ön profilden vücudun genel görünümünü son derece etkileyen bir estetiktir. Dolayısıyla poponun küçük ve sarkık durması, genel vücut görünümünde olumsuz bir etki meydana getirebilir. Ya da bazı kişiler özellikle yaşlanmaya veya sarkmaya bağlı olarak daha hacimli, kıvrımlı ve kalkık duran bir estetik görüntüye kavuşmayı isteyebilir. İşte popo büyütme ve popo dikleştirme operasyonları bu gibi durumlarda çözüm sunar. Yaşlanmay ile birlikte ortaya çıkabilen asimetri gibi ve sarkma gibi şekil bozukluklarının giderilmesini sağlar. Popo görünümü sebebiyle kaygı duyan, özgüven sorunu yaşayan ve istediği kıyafetleri giyemeyenler bu işlem sayesinde hayat kalitesini artırabilir.

• Önerilen İçerik: Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Kaç Çeşit Popo Estetiği Ameliyatı Vardır?

Hangi yöntemin tercih edileceği kişinin ihtiyaç ve beklentilerine göre değişmekle birlikte, en yaygın popo estetiği ameliyatları ve prosedürleri işlemleri içerisinde şunlardan söz edebiliriz:
1. Yağ transferi (Lipofilling veya yağ enjeksiyonu anlamına gelir. Vücudun çeşitli bölgelerinden alınan yağların popo bölgesine enjekte edilmesini içerir.),
2. Popo implantları,
3. Dermal dolgular,
4. Radyofrekans veya thermage,
5. Vakum terapi.

BBL (Brezilya Butt Lift) Popo Estetiği Nedir?

Bu işlem; daha şekilli ve dolgun bir popo görüntüsü elde etmeye yarayan estetik bir operasyondur. 'Popo kaldırma ameliyatı' olarak da bilinir. BBL operasyonunda kalça bölgesinden ve vücudun çeşitli kısımlarından alınmış olan yağ dokuları popoya enjekte edilir. Böylece poponun görünümü daha dolgun bir hâle gelir.
Popoya enjekte edilmesi planlanan yağ dokusunun karın, uyluk ve kalça gibi vücut dokularından liposuction yöntemi ile alınması gereklidir. Bu yöntemde yağ alımının yapılacağı bölgede cilt üzerine küçük kesi atılır. Ardından bu kesiden ince tüp şeklinde bir âlet, içerideki yağ dokusuna doğru ilerletilir. Sözünü ettiğimiz âlet, yağ dokusunu bölgeden çekerek alır. Bu doku popo büyütme ve dikleştirme işleminde kullanılmak üzere hazırlanır.
İşlem öncesinde belirlenmiş 3-5 noktaya birkaç küçük insizyon yapılır. Yağ dokusu, bu insizyonlardan içeri enjekte edilir. Daha sonra kesiler dikişle kapatılır.

• İlginizi Çekebilir: Meme Estetiği Nedir?

Popo Estetiği Fiyatları

Operasyonun hastaya mâl olacağı fiyat; hangi sağlık kurumunun tercih edileceği, doktorun deneyimi, uygulanacak yöntem gibi detaylara göre değişiklik gösterir. Bu nedenle internetten popo estetiği fiyat bilgisi vermemiz mümkün değildir. Fiyatlandırma, doktorunuz sizi muayene ettikten ve sizin için uygun olan ameliyat türü ile ilgili detaylar netleştikten sonra belli olacaktır.
Kapsamlı bilgi ve değerlendirme için Plastik ve Estetik Cerrahi hekimlerimizden birine başvurabilirsiniz. Bu sayede; hayalinizdeki görünüme, sağlığınızdan en ufak bir taviz vermeksizin ulaşmak için aradığınız çözümü Özel Aktıp Hastanesi’nde bulabilirsiniz.

Çankırı Popo Estetiği (Gluteoplasti BBL)

Yayın tarihi: 15.Aralık.2023

"Bu içeriğin geliştirilmesinde Aktıp Hastanesi uzman hekimleri katkı sağlamıştır. Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sayfa içeriğinde tedavi edici sağlık hizmetine yönelik bilgiler içeren ögelere yer verilmemiştir. Tanı ve tedavi için mutlaka hekiminize başvurunuz."

Online Randevu Oluştur