Aramak İstediğiniz Kelimeyi Girip, Arama Butonuna Tıklayınız...

Beyin ve Sinir Cerrahisi'nde Mikroskop Teknolojisi Aktıp'ta Başlıyor!

Kişiye Özel İlgi AKTIP ta

HABERLER

Beyin ve Sinir Cerrahisi'nde Mikroskop Teknolojisi Aktıp'ta Başlıyor!

Beyin ve Sinir Cerrahisi'nde Mikroskop Teknolojisi Aktıp'ta Başlıyor!

Mikroskop Teknojisi Aktıp Hastanesi'nde

Aktıp Hastanesi, ilimizde birçok branşta ilkleri gerçekleştirerek halkımızın hak ettiği sağlık hizmetini alabilmesi için katkı sağlamaya devam ediyor.

Sağlık sektöründe Batı Karadeniz bölgesine hizmet etmek üzere koşulsuz hasta memnuniyeti odaklı, sağlık teknolojisindeki gelişmeleri takip ederek, en güncel tetkik altyapısını sağlamayı hedefleyen çalışma anlayışı ile faaliyetlerini geliştirerek geleceğe taşıyan bir kurum olma misyonumuzu sürdürüyoruz.
 

· Mikroskopik Fıtık Cerrahisi
· Bel ve Tümör Cerrahisi
· Güncel Beyin Ameliyatları


Mikroskop ile Beyin Ameliyatı

Beyin ve Sinir Cerrahisinde Tedavi Amaçlı Kullanılan Teknolojilerden biri olan ameliyat mikroskobu, ameliyatlarımızın büyük bir kısmında kullanılmaya başlanacaktır.


Mikroskop, işlem uygulanacak bölgenin görüntüsünü, odaklanmış ışık altında, 6-12 kez büyüterek cerraha ulaştırmaktadır. Beyin ve omurilik tümörleri, anevrizmalar, beyin kanaması, omurga cerrahisi vd. nöroşirürjinin neredeyse tüm ameliyatlarında mikrocerrahiden yararlanmaya başlıyoruz.


Ameliyat Mikroskopu Nedir?

1900’lerin başında temelleri atılarak 1950 sonrası hızlı bir gelişim içine giren beyin ve sinir cerrahisi bugün teknolojiden en üst düzeyde yararlanan tıp disiplinlerinden biridir.

MR teknolojinin ortaya çıkması ve gelişmesi ile birlikte beyne hiçbir girişimsel müdahalede bulunmadan birçok hastalığa tanı koymak mümkün olmuştur. Uygulanan tedavilerde de büyük yol kat edilmiştir. Ameliyatlar açık cerrahi yerine büyük ölçüde mikroskop eşliğinde yapılmaya başlanmıştır.